...

محصول به لیست شما اضافه شد.
"" محصول به لیست شما اضافه شد.نمایش سبد

عسل ارگانیک به چه نوع عسلی گفته می‌شود؟

به عسلی که بدون استفاده از مواد شیمایی مصنوعی مانند آفت‌کش‌ها، علف کش‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها و کودهای شیمیایی تولید می‌شود عسل ارگانیک گفته می‌شود. در واقع از مرحله تغذیه زنبورها تا فرآوری و بسته بندی این نوع عسل از هیچ ماده شیمایی استفاده نمی‌شود.  تولید عسل ارگانیک بسیار سخت و هزینه‌بر است به همین دلیل عسل ارگانیک نسبت به سایر انواع عسل قیمت بالاتری دارد.

هر عسل طبیعی، عسلی ارگانیک نیست!

هر عسل طبیعی، عسلی ارگانیک نیست اما هر عسل ارگانیکی صد در صد عسلی طبیعی نیز هست.

عسل ارگانیک

شرایط تولید عسل ارگانیک

  • منظقه زنبورداری برای تولید عسل ارگانیک لازم است که در محل قرارگیری کندوها از آفتکش ها و مواد شیمایی استفاده نشود. کندوها حداقل باید سه تا پنج کیلومتر از محیط آلوده به آفت کش‌ها و مواد شیمیایی و یا تاسیسات صنعتی دور باشند.
  • تغذیه زنبورهای عسل

برای تولید عسل ارگانیک زنبورها از شهد گل ها و گیاهانی تغذیه میکنند که به آفتکش‌ها و یا کودهای شیمیایی آلوده نشده باشند. 

  • ساختار و نوع کندوها

برای تولید عسل ارگانیک نیاز است تا در ساخت و نگهداری کندوها از هیچگونه ماده شیمایی و یا مصنوعی استفاده نشده باشد و به تمامی از مواد طبیعی باشد.

  • فرآیند استخراج عسل

  در این مرحله نیز نیاز است که عسل به صورت طبیعی و بدون استفاده از حرارت بالا یا فرآیندهای شیمیایی استخراج شود تا خواص طبیعی آن حفظ شود.

تفاوت عسل طبیعی و عسل ارگانیک؟!

با توجه به موارد گفته شده در تولید عسل ارگانیک احتمالا اکنون خود متوجه تفاوت این دو نوع عسل شده‌اید. در تولید عسل طبیعی، عسل به صورت مستقیم از زنبورهای به دست می‌آید و هیچ نوع ماده افزودنی دیگری نظیر مواد قندی یا شیمایی به آن اضافه نمی‌شود.  در حالی که برای تولید عسل ارگانیک معیارهای سختگیرانه‌تری وجود دارد. از منطقه زنبورداری گرفته تا ساختار کندوها و حتی کنترل آفات منطقه باید به دور از استفاده از هرگونه ماده شیمیایی باشد.

عسل ارگانیک سالار خمین

ما در مجموعه سالار خمین بیش از نیم قرن است که تلاش میکنیم تا عسلی ارگانیک و باکیفیت را به دست مشتریان خود در سراسر ایران برسانیم. محصولات عسل سالار خمین به کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه نیز صادر میشود و دارای گواهینامه‌ها و تاییدیه‌های بین‌المللی در حوزه تولید و توزیع عسل است. ما در هر مرحله با نهایت دقت تمامی امور مربوط را از نحوه تغذیه زنبورها تا بسته بندی نهایی پیگیری میکنیم تا در نهایت عسلی مطلوب را با بالاترین کیفیت به درب خانه شما برسانیم.

محصولات ارگانیک سالار خمین بسته به گیاه مورد تغذیه زنبورهای عسل در شش دسته مختلف عسل کنار، عسل گشنیز،عسل آویشن، گون، عسل مریم گلی و عسل چهل گیاه موجود هستند.

لیست قیمت عسل ارگانیک سالار خمین

برای ثبت سفارش هریک از انواع عسل ارگانیک از طریق صفحه مربوط به همان عسل اقدام کنید. محصولات ارگانیک سالار خمین در بسته‌های نیم کیلوگرمی و یک کیلوگرمی موجود هستند. به یاد داشته باشید که ما کیفیت محصولات خود را تضمین میکنیم. در صورت مصرف عسل‌های سالار خمین خوشحال خواهیم شد تا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص کیفیت محصولات و نحوه پشتیبانی با ما در میان بگذارید.

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید